Rodzaje moheru – nieco faktów

Rodzaje moheru – nieco faktów

moher

W dalszym ciągu Runo spada od chwili owiec, niemniej jednak może oraz opuszczać od chwili króli, kóz dodatkowo lam. Istnieje wiele różnorodnych wariantów strzyży, niemniej jednak wszelkie one mają moher wiarygodne cechy. Najwyższą właściwością jest jest to, iż bezproblemowo przyswaja wilgoć. Jest to może wchłonąć do 30 odsetki swojej wagi, nie czując podmokłe, oraz treść poznawcza wilgoci w wełnie dopomaga hamować składowaniu się elektryczności stałej. Runo istnieje Cię cieplejsze aniżeli inne włókna. Runo jest moher ogromnie elastyczna dodatkowo może istnieć naprężona bezproblemowo, kiedy jest grząski; obok jest to potem jest w stanie ponowić się do sztampowego obrysu kiedy jest płeć nadobna sucha. All Of Składniki te robią, iż ogromnie utylitarne w noszeniu. Niżej znajduje się wykładnia różnorodnych wariantów strzyży, które jest dozwolone posłużyć się na kablach.

Angora Runo jest lekki, samoistny błonnik, kto jest praktykowany jedynie za sprawą angorskich króli. Runo są w stanie istnieć moher kumulowane na dwa wyjścia. Prymarnym rodzajem jest szczotka do włosów króla co najmniej cios w tygodniu. W trakcie czasochłonna procedura ta produkuje najważniejszej próby wełna, jakże stróż kołtuny nie są kumulowane. Inny fortel zawierzy na ścinaniu króla, pokrewnie jakże owce. Postępowanie jest skromniej czasochłonny dodatkowo podaruje większą wielkość runa. Orzeknięto, iż angora runo jest do trzech razy zdrowsza aniżeli strzyży owiec.

kaszmir jest ogromnie nikła. Czerpie spośród kóz Cashmere, które są w stanie istnieć układanych oznacza to moher zeszlifowanych. Jeśli dudy jest ścinana, zażywna zasłona kołtuny muszą istnieć wyeliminowane. Ponieważ obie metody są czasochłonne, kaszmir jest ogromnie drogocenne.

z strzyży lamy jest jednym spośród najlepszych strzyż, iż “można wyszukać. Czerpie spośród podkładem Lama, kto jest ogromnie odpowiednio, w przeciwieństwie do lamy w korpulentnej obcej moher opiek włosa. Jak na przykład angorskich kozy dodatkowo króliki, lamy może istnieć obcięty oznacza to szczotkowana w celu nagromadzenia ten perfekcyjny spodnia warstwa. spośród strzyży lamy nie jest powszechnie aplikowane dodatkowo są w stanie istnieć oporne do wynalezienia.

Wełna merino spada od chwili owiec Merino. Jest jest to najważniejsze dodatkowo w największym stopniu słabiutkie każdym strzyży, jaka spada od chwili owiec. Jest jest to łatwe do barwienia dodatkowo jest w wielgachnej panoramie odcieni, od chwili oczywistych kolorach pasteli do jest parę odcieni przędz. Mnogość spośród strzyży Merino moher spada spośród Australii dodatkowo Innowacyjnej Zelandii, w Australii produkuje z grubsza 43 odsetki ogólnoświatowych dostaw.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s