Co wiesz na problem kóz?

Co wiesz na problem kóz?

Wszelako co jakis czas ujmowane jako gospodarstwie czyli zwierząt przygotowawczych, mikre gospodarstwo kóz zdoła znajdować się bardzo dostateczne gwoli właściciela i również będzie względnie proste w samej rzeczy leniwie, jako parę kluczowych zasad. Obcisłe gospodarstwo kóz zdoła znajdować się pierwszorzędnym zarzewiem mleka i również mięcha ze paginy właściciela i również przy użyciu wzrost kóz siebie jest dozwolone dysponować pewność, że pozostały wyniesieni w dorodny modus. Kozy zdoła podobnie uchronić własne podkłady utylitarnie zabić darmo.

Kozy będą zwierzętami socjalnymi i również gromada powinieneś postanowić, by umożliwić co bynajmniej dubel kozy utrzymywać się jak jeden mąż. Najlepsze ras, o których wskazane jest jest nie zgadzać się się w relacje od tego rodzaju, to znaczy dominującym powodem, gwoli obronienia ich będzie mleko, mięso czyli celuloza, to znaczy chcesz je przede wszystkim jako zwierzęta domowe.

koza Fakty Kozłów będą umiane jako rogaczowie i również dziewczęta działa. kozy dziecinne wskazywane będą szkrabów. Kozy na ogół żyją 10 aż do 12 lat, niemniej jednak zdarzały się wypadki kóz żyjących aż do 15 lat. Będzie więcej niż 300 oddzielnych ras kóz i również będą one w najwyższym stopniu zbliżone aż do owiec, spośród których dadzą radę Krzyż rasy, niemniej jednak nie będzie jest to wyróżniane. Potężne wyniki zespolone spośród kóz będą mleko, ser, mięso, moher i również kaszmiru.

koziego Mleko capie będzie coraz to niezwyklej lubiane i również wielgachna Doe nabiał zdoła produkować rocznie 3000 aż do 5000 funtów mleka (Na codzień od 2 aż do 3 litrów). W mnogości zakresów mleko ma znajdować się pasteryzowane, o ile chcesz go zadenuncjować na rynku, niemniej jednak jest dozwolone pić mleko niepoddane obróbce spośród krajowych kóz. Ma dysponować rozum, istnieją spolegliwe testowania sugerujące postraszenie gwoli zdrowia ze konsumowania un-pasteryzowanego mleka koziego. Także jako w losie mleka jest rosnące zamówienie na mięso capie i również w nim będą ratyfikował, że korzyści lecznicze w zestawieniu aż do innych czerwonych mięch i również kurka. O ile zamierzasz zadenuncjować mięso należy jest harmonijne spośród dewizami mikry procek handlowych aż do parodiowania. Reguły będą skromniej pryncypialne, o ile mięso będzie wyszperane gwoli polskiej konsumpcji. Poniektórzy właściciele kóz rozmyślają, że niezwyk lej realne aż do outsourcingu ludobójstwo na licencjonowany kulis rzeźni. Kozy będą podobnie lubione przy użyciu trzy alternatywy włókien, moheru, kaszmiru i również cashgora.

Koza Obudowa Suchy Program darmo budynek będzie poddawane, jakie istnieją zachowywać je przed elementami i również proponuje satysfakcjonującą obronę przed gryzoniami i również innymi drapieżnikami. Gryzonie zdołałyby wstąpić choroby, oraz w podobny sposób konsumowania i również gnój dostaw śrut i również wacie. W odniesieniu aż do wymiarów nie powinno znajdować się do znoju znacznie położenia, by umożliwić kozy wstać wyprostowany na zadnich grabulach spośród wywleczonymi szyjkami. O ile zapisał autonomicznie wszelka ciupa winnaś dysponować z grubsza 4 tys. M. pokrywy posadzki. O ile kozy łapane będą w gromady, w owym też obszarze co bynajmniej 2 tys. M. za puszkę ma znajdować się zawarowane, tymczasem więcej aniżeli tego rodzaju minimum będzie wyróżniane w losie konfliktu powinieneś stronić. Szelmowski i również czyli kozy winnaś znajdować się wpisany autonomicznie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s