Drukarka 3D to rewolucja czy kit?

http://www.agencjaopen.pl/

Drukowanie trójwymiarowe , znany także jako dodatek wytwarzania jest procesem z zastosowaniem dodatków w celu wytworzenia stałych przedmiotów 3D praktycznie dowolny kształt, z modelu cyfrowego. Uzyskuje się to przy użyciu przeznaczonych specjalnie dodatków , takich jak tworzywa sztuczne , które są utworzone w kolejnych warstwach materiału zwykle układane na platformie w różnych kształtach. Drukowanie 3D jest wyjątkowo różni się od bardziej tradycyjnych technik rzeźbienia 3D , która polega na usunięciu warstw ( subtraktywne produkcji ) w celu wytworzenia trójwymiarowego obiektu .

części drukarki trójwymiarowej

A drukarki 3D zostały niedawno wbita w centrum uwagi z kilku firmach , takich jak MakerBot , produkujących drukarki zdolne do toczenia cyfrowych modeli obiektów rzeczywistych , te nie były pierwsze takie narzędzia , aby znaleźć drogę do rynku.

Pierwszy opublikowany konto drukowanej stałego modelu została wykonana przez Hideo Kodama Nagoya Miejskiego Instytutu Badań Przemysłowych w 1982 roku . Pierwszy działa drukarka 3D został stworzony w 1984 roku przez Karola W. Hull z Hull 3D Systems Corp opublikował szereg patentów na koncepcji druku 3D , z których wiele jest wykorzystywany w procesach produkcji współczesnych dodatków . Oczywiście , druk 3D w pierwszych dniach było bardzo drogie i nie jest to wykonalne dla ogółu rynku. Jak przenieśliśmy się do 21 wieku , jednak koszty drastycznie spadła , co pozwala drukarek 3D znaleźć drogę do bardziej przystępnych rynku.

Koszt drukarek 3D nawet spadła w latach od 2010 do 2013 r., z reguły w zakresie maszyn w cenie od 20.000 dolarów , zaledwie trzy lata temu , do mniej niż 1.000 dolarów na obecnym rynku . Niektóre drukarki są jeszcze opracowywane na mocy 500 dolarów , co sprawia, że technologia coraz bardziej dostępne dla przeciętnego konsumenta .

domowa drukarka 3D

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s